Olgu puhkus valge liivaga rannas, metsikus looduses või kaunis linnas, mõni päev või kaks nädalat – põhjalikult läbi mõeldud valikud ja mõned kavalad nõksud tagavad kergema kohvri ja muretuma reisikogemuse. Lisaks on siis kotis piisavalt ruumi, et lähedasi vahvate suveniiridega üllatada.
Et saaksid järgmisel korral reisile minnes ideaalselt pakitud kohvriga uhkustada, järgi neid kogenud kindlustajate isiklikest nipivaramutest pärit trikke.

Tee nimekiri

Kui asi on tõeliselt lootusetu, pead appi võtma nimekirja. Reasta esemed, mida ideaalis kaasa tahaksid võtta ning asu siis valikuid tegema. Asju kotti pannes veendu, et hoiad valminud nimekirjast kinni ega libastu. Tegelikkuses leiavad kasutust nagunii kõigest pooled kaasa võetud esemed.

Tõsta asjad "jah" ja "võib-olla" hunnikutesse

Kui nimekirjad sinu jaoks ei toimi, laota riided enda ette ja hakka neid erinevatesse hunnikutesse tõstma. Sohki teha ei tohi – kui sõidad soojamaareisile, siis paksu kampsunit igaks juhuks sul kindlasti vaja ei lähe. Kindlasti on selles riigis olemas ka võimalused pesupesemiseks, nii et kümne T-särgi asemel võid julgelt kahe või kolmega piirduda.

Rasked esemed kohvri põhja

Kõik rasked esemed tuleks pakkida kohvri ratastele võimalikult lähedale – see aitab raskust paremini jaotada ja muudab kohvri lükkamise hulga lihtsamaks.

Rulli, ära voldi

Volditud riided võtavad kohvris rohkem ruumi ja kortsuvad lihtsamini. Selle asemel keera kaasavõetud riided rulli.

Paki riided komplektidena

Paljud meist tulevad reisilt ja avastavad, et pooled pakitud riietest on endiselt kandmata. Selle vastu aitab riide komplektidena kaasa võtmine. Laota pükste peale pluus, sokid, kampsun ja rulli need kokku. Nii ei pea sa iga kord vajalikke asju otsides kotti pea peale pöörama ja saad terve komplekti korraga lahti rullida.

Juhtmed prillitoosi

Erinevad laadijad kipuvad alati reisikotis suureks sasipuntraks minema. Selle probleemi lahendamiseks leiad kindlasti kodust mõne seisma jäänud prillitoosi või osta see vajadusel kasutatud asjade poest ja säti laadijad sinna harmooniliselt reisi nautima. Juhtmeid aitab koos hoida lihtne raha- või juuksekumm.

Sokid kingadesse

Jalanõude sees on palju kasutamata ruumi – ole kaval ja peida näiteks aluspesu, sokid, ehted ja juhtmed sinna sisse. Mida suuremad on kingad, seda rohkem asju need mahutavad. Lisaks aitavad kõik need asjad kingade kaunist kuju säilitada. Kui muretsed hügieeni pärast, siis paki puhtad riideesemed eelnevalt eraldi kottidesse.

Vannimüts märgadele riietele

Viimasel reisi päeval tavaliselt keegi sauna, randa ega basseini ei lähe, sest märjad riided tuleks siis kotti pakkida. Sellele probleemile on üpris lihtne lahendus – võta kaasa eraldi kilekott või dušimüts ja paki oma ujumisriided sinna sisse!